Utorak, 19 Studeni 2019
tel.: 044/855-002

Obilježen Dan općine Hrvatska Dubica

I ove godine obilježen je Dan općine Hrvatska Dubica bogatim programom u organizaciji Općine Hrvatska Dubica i brojnih udruga koje djeluju na području općine. Događanja su započela već 2. kolovoza, najprije prijamom obitelji poginulih i nestalih hrvatskih branitelja, polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća na Cvjetnom viru i kod Središnjeg križa na mjesnom groblju u Hrvatskoj Dubici, a nastavilo se Svetom misom u župnoj crkvi te svečanom sjednicom Općinskog vijeća i prigodnim domjenkom u Hrvatskom domu.

Svečanoj sjednici nazočio je i župan Sisačko-moslavačke županije Ivo Žinić te gradonačelnici i načelnici susjednih i prijateljskih gradova i općina kao i ravnatelji ustanova koje djeluju na području naše županije. Brojne građane i goste s radom općine u protekloj godini upoznale su predsjednica Općinskog vijeća Kata Karagić i općinska načelnica Ružica Karagić, a nazočne je u ime susjednih gradova i općina pozdravila načelnica Općine Majur Klementina Karanović. Saborski zastupnik i ravnatelj Županijske uprave za ceste Stipo Šapina također se obratio prigodnim riječima te je na kraju prigodan govor održao i župan Ivo Žinić. Sisačko-moslavački župan je tom prilikom zahvalio na dosadašnjoj suradnji, pohvalio inicijativu općinske načelnice za rješavanje svakodnevnih problema naših građana te pozvao na daljnju zajedničku suradnju u stvaranju boljih uvjeta na području ove općine. Također, najavio je i jedan veliki projekt, početak energetske obnove naše Osnovne škole "Ivo Kozarčanin, vrijedan preko 4 milijuna kuna. 

Općinska načelnica Ružica Karagić istaknula je kako je naša općina po prvi put povukla značajna sredstva iz fondova Europske unije, od kojih najviše ističe projekt Zaželi "Radimo i pomažemo" u iznosu od 4.059.000,00 kuna te projekt Rekonstrukcije i dogradnje zgrade vatrogasnog spremišta u Hrvatskoj Dubici u iznosu od 3.478.000,00 kuna. Posebna je ponosna na otvaranje vrtića u Hrvatskoj Dubici, jer upravo on znači stvaranje preduvjeta mladim obiteljima da ostanu živjeti i raditi na ovom području ali i stvaranje jednakih uvjeta za naše najmlađe.  

U subotu 3. kolovoza održan je ribolovni kup "Milan Batinović - Brzi" u organizaciji ŠRU "Mladica" te gađanje glinenih golubova na streljani kod Lovačke kuće u organizaciji LD "Jelen". U 19,00 sati istoga dana započeli su 17. dubički folklorni susreti čiji je organizator KUD "Jeka". Bogatstvo kulturne baštine, narodnih nošnji, pjesme i plesa pokazalo je 5 kulturno-umjetničkih društava iz Slavonije, Srijema, Pounja i Banovine. Vrhunac večeri bio je koncert glazbenog sastava "Gazde" pa su brojni ljubitelji tamburaške glazbe uživali do sitnih noćnih sati. 

U nedjelju 4. kolovoza održan je malonogometni turnir "Josip Ciprić-Jeza" u organizaciji NK "Una Mladost". Od 7 ekipa, koliko ih se prijavilo, pobjedu je odnijela momčad domaćina Abaza d.o.o., a svi oni koji nisu pratili nogomet, mogli su zapjevati i zaplesati uz glazbeni sastav "TnT". 

Ispis E-mail


lokacija

Općina Hrvatska Dubica

 

 Karta - lokacija

Hrvatska Dubica fotografija

info

Informacije

 

 • OPĆINA HRVATSKA DUBICA
 • Vjekoslava Venka 4, 44450 Hrvatska Dubica
 •  OIB: 01129249076
 • tel.: +385 44 855 002 | fax: +385 44 855 003
 • web: www.hrvatska-dubica.hr
 •  Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
 • Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
 • Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
 • Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
 • Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
 • Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
 •  Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

granica

Granični prijelaz

 

 

granicniprijelaz1

DMC Firewall is a Joomla Security extension!